PROJELER

Anasayfa » PROJELER
share on facebook  tweet  share on google  print  

PROJELER

 

KENT MEYDANI PROJESİ(Devam Ediyor)

 Yeni hastanemizin hizmete geçmesinin ardından yıkımını gerçekleştirdiğimiz eski hastane binamızın bulunduğu arazi üzerindeki Sağlık Bakanlığı tahsisinin kaldırılarak bu alanda yapacağımız bölgenin en büyük şehir meydanlarından birisi olacak ‘Şebinkarahisar Kent Meydanı’nın’ önünü açmış olduk. İlçemiz kültürüne, ekonomik ve sosyal yaşamına uygun, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz fonksiyonlarda 5 adet Avan Proje’yi halkımızın beğenisine sunduk. Onların takdirleriyle seçilecek olan projeyi mülkiyeti Belediyemize ait olan 2’inci Atatürk Çarşısı’nın yıkılmasıyla burada oluşturulan yaklaşık 8.500 m2 alan üzerine uygulanarak ’Şebinkarahisar Kent Meydanı’ her anlamda ilçemize değer katacak.

 

-UYGULANACAK OLAN KENT MEYDANI PROJESİ

 

- HALKIMIZIN BEĞENİSİNE SUNULAN AVAN PROJELER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ, TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL PROJESİ (Devam Ediyor)

 

 

 

 

EĞRİBEL TÜNELİ(Devam Ediyor)

 Şebinkarahisar’ın yarım asırlık hayali olan Eğribel Tüneli’nin yapımına başlandı. Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ile 2014 ek yatırım programına alınan 5.895 mt olan 19 adet tek tüp Tünel ve Suşehri Yol Ayrımı-Dereli arasında 140 km’yi kapsayan çalışmalar için 550 milyon ödenek aktarıldı. Proje tamamlandığında Şebinkarahisar Giresun arasındaki mesafe 89 km’ye düşürülmüş olacak.

 

 ŞEBİNKARAHİSAR 600 KİŞİLİK CEZAEVİ (Devam Ediyor)

 İlçemiz Kırkgöz mahallesinde tahsisİ yapılan 30 dönümlük arazide 350 KİŞİ KAPALI 250 KİŞİ AÇIK 600 kişilik cezaevi projesinin yapımına başlanıyor.

 

 

 

  

 BELEDİYE HİZMET BİNASI ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE REKREASYON PROJESİ (Devam Ediyor)

 Belediye Hizmet Binamız’ın  iç ve dış restorasyonun tamamlanmasının ardından diğer bir projemiz olan ‘’Çevre Düzenlemesi, Peyzaj ve Rekreasyon Projesi’’ için Belediyemiz düğmeye bastı. Taş duvar işinin yüzde 90’ı ve alt yapı çalışması ile yeşil alanla ilgili kısımlar tamamlanmış durumda. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla yola çıktığımız bu proje ile kent müzesi, nikah salonu, kütüphane, şehir hamamı, yeşil alanlar, süs havuzu, kapalı açık oyun grupları, Selçuklu mimarisi cami’yi ilçemize kazandırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

KADINLAR PAZARI REKREASYON RPOJESİ(Devam Ediyor)

 

 

 

 

ŞEBİNKARAHİSAR KÜLTÜR VE İŞ MERKEZİ(Tamamlandı)

 Bodrum zemin ve 3 kat üzerine inşa edilen Kültür ve İş merkezimizin bodrum katında 75 kişilik sinema salonu,150 kişilik konferans salonu, 15 mağaza 1 ve 2’nci katlarında 16 adet iş yeri,3 ve 4’üncü katlarda 16 adet ofis ve teras katında ise restoran kafe yer almaktadır.

 

 

 

 

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ(Tamamlandı)

 Kelkit Vadisinin en modern Şehirlerarası Otobüs Terminali olan projede 8 bilet satış bürosu, market, kafe, emanet salonu, mescit ve şadırvan gibi birçok sosyal alan yolcularımıza hizmet vermektedir.

 

 

 

ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYESİ SOSYAL TESİSİ (Tamamlandı)

  Ara Güler Caddesi ve yeni yapılan Hastane ile canlanan Orman İşletmesi çamlık alan içerisinde, vatandaşlarımızın huzur içerisinde piknik yapabileceği, sabit barbeküler, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri ve oturma masalarının bulunduğu alanda ilçemize yakışır modern ‘Belediye Sosyal Tesisi’ hizmet vermektedir. Sosyal tesislerimiz içerisinde yer alan Çamlı Bahçem restoran 60 kişi kapasitesi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

 

 

 

 

ŞEBİNKARAHİSAR KAPALI HAYVAN PAZARI VE BÖLGENİN İLK VE EN MODERN MEZBAHANESİ (Tamamlandı)

 Birçok ünite ile standart hale getirilen hayvan pazarı ve mezbahanemizin ruhsatlarının alınmasıyla birlikte, hayvan pazarı kullanıcılarımızın destek pirimi hastalık tazminatı, numune ve bunun gibi her türlü resmi işlerini kolaylıkla yapmasını sağlamış oldu.

 

 

ATATÜRK EVİ VE MÜZESİ ÇEVRESİNİN YENİLENMESİ (Tamamlandı)

 Yapımı tamamlanan Kültür ve İş Merkezi ile Meydan Projesinin önemli bir ayağını oluşturan ‘Atatürk Evi ve Müzesi Çevre Düzenlemesi’ çalışmaları da tamamlanmıştır. Atatürk çarşısındaki iş yerlerinin cephe düzenleme işlerini kapsayan ‘Atatürk evi ve çevresinin Turizme Kazandırılması’ projemiz tamamlanmıştır. Proje kapsamında, Atatürk evinin önünü kapatan eski pastane binası yıkarak, çeşitli peyzaj ve aydınlatma çalışmaları yapılmıştır. Çay bahçesi yeniden tanzim edilerek ilçe halkının hizmetine sunulmuştur. Gençlerin çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilecekleri amfi tiyatro ile yeni bir görünüm kazanmıştır.

 

 

 

 İLBANK ŞEBİNKARAHİSAR PARKI (Tamamlandı)

Otogar yanında İLBANK tarafından İlçemiz Belediyesine hibe olarak yapılan parkımız da, kafeterya,çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 ŞEBİNKARAHİSAR DEVLET HASTANESİ (Tamamlandı)

TOKİ tarafından 3800 m2’lik alana yapılan 75 yataklı Şebinkarahisar Devlet Hastanesi hizmete açıldı.

 

 

 

 

 

ÇATALGÖL MESİRE ALANI (Tamamlandı)

Biroğul mahallesinde ‘Çatalgöl Mesire Alanı’nı ilçemize kazandırdık.

 

 

BELEDİYE HİZMET BİNAMIZIN İÇ VE DIŞ RESTORASYONUNU TAMAMLADIK

 

 

facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this